מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

ספירת חוטים

מצעי אקו מיוזיק

ספירת חוטים הוא מונח שצץ לעתים קרובות בהקשר של בדים, ומשאיר צרכנים רבים תוהים לגבי השאלה: מהי בעצם ספירת חוטים? ספירת חוטים מיוצגת כאינדיקטור לאיכות הבד, אך מאחורי ספירת החוטים עומדים לא מעט תכונות אחרות. במאמר זה נתעמק בעניין ספירת החוטים ונעלה על נס את כל מה שצריך לדעת כדי ללמוד כיצד לבחור בדים, להבדיל בינהם ולדעת מי איכותי ומי פחות.

מהי ספירת חוטים?

ספירת חוטים היא מושג המשמש בטקסטיל למדידת מספר החוטים פר אינץ' רבוע של בד. ככל שספירת החוטים גבוהה יותר, כך הבד דק יותר וכתוצאה מכך גם נעים יותר. בד עם ספירת חוטים גבוהה יותר עשוי מכמות גדולה יותר של חוטים, מה שגורם לו להיות צפוף יותר ורך למגע. ספירת חוטים היא גורם חשוב בעת בחירת מצעים. בדים עם ספירת חוטים גבוהה יותר נוטים להיות רכים יותר, נוחים יותר ונעימים יותר למגע. הם גם בדרך כלל עמידים יותר מבדים עם ספירת חוטים נמוכה יותר.

תפיסת איכות נכונה

רבים מאמינים שספירת חוטים גבוהה יותר פירושה אוטומטית שהבד איכותי יותר. אמנם זה נכון שספירת חוטים גבוהה יותר יכולה ליצור בד חלק ורך, אבל זה לא הפקטור היחידי שמייצג את איכות הבד. גורמים כמו סוג הכותנה, האריגה ותהליכי הגימור משחקים תפקידים מכריעים באותה מידה. יש לתפוס את איכות הבד ע"י ספירת החוטים הקיימת בו (גבוהה או נמוכה), אך כמו שכבר אמרנו, זה לא הדבר היחיד שנתבסס עליו בעת קניית מצעים או סדינים חדשים, אלא שגם צריך לדעת מאיזה סוג הכותנה, האריגה ומה שציינו לעיל.

כיצד לבחור את ספירת החוטים הנכונה

בקניית סדינים או מצעים:


העדפות אישיות: האם אתם אוהבים את הסדינים שלכם רכים וחלקים, או אולי מעט מחוספסים? ע"י בחירת העדפות אישיות תוכלו להחליט בין בד פרקל (לרוב 200-300 חוטים פר אינץ' מרובע) לבין בד סאטין (לעיתים קרובות מכיל 300-600 חוטים פר אינץ' מרובע). אז מי שיעדיף להרגיש חספוס, ירצה לבחור בפרקל, ומי שירצה מגע יותר חלק יעדיף סאטין.


המחיר לא בהכרח מעיד על האיכות: זה שהסדינים יקרים לא אומר שהם בהכרח באיכות מעולה. בדקו תמיד את החומר, את האריגה, הגימור וספירת החוטים.


ספירת חוטים היא מדד חשוב בעת קביעת איכות הסדינים והמצעים. עם זאת, חיוני צריך לבחון אותם בשילוב גורמים אחרים. על ידי הבנת הניואנסים של ספירת חוטים ומידע על היבטים אחרים של איכות הבד, ניתן לקבל החלטות רכישה מושכלות, תוך הבטחת נוחות ועמידות כאחד.


סגור
Loading
Go back to %1