מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

איך בודקים את איכות ורמת הסדינים

סדינים איכותיים ברמה גבוהה נוחים יותר לשינה וגם יכולים לשפר משמעותית את המראה והאווירה הכללית של החדר. בגדול - לבחור סדינים נשמע נורא פשוט, אבל בפועל - יש הרבה מאוד שיקולים שכדאי שתכירו ותקחו בחשבון בעת בחירה של מצעים חדשים! אז איך תדעו שהרמה ואיכות המצעים היא גבוהה? המדריך מציג שלבים פשוטים לבדיקת איכות הסדינים והמצעים:

הפרמטרים שמשפיעים על איכות הסדינים

ספירת חוטים

ספירת חוטים מתייחסת למספר החוטים האופקיים והאנכיים לאינץ' רבוע של בד. יש תפיסה שגויה הגורסת שככל שספירת החוטים גבוהה יותר, אזי שאיכות הבד טובה יותר. אממה - הדבר לא תמיד נכון… להלן: עבור רוב האנשים, ספירת חוטים בין 200 ל-600 מספיקה לחלוטין. סדינים עם ספירת חוטים בסביבות 300-400 הם בדרך כלל נושמים ורכים. סדינים עם ספירת חוטים גבוהה יותר עשויים להיות צפופים וחמים יותר, אך לא בהכרח רכים או עמידים יותר.

תוכן הסיבים 

תערובות כותנה-פוליאסטר לעומת 100% כותנה

תערובות כותנה-פוליאסטר הן זולות ועמידות. הן יודעות להתמודד עם קמטים ולהימנע מהם אבל פחות נושמים מ-100% כותנה. מצד שני, 100% כותנה היא רכה, נושמת ונוחה, אך נוטה להתקמט יותר. כותנה פימה, מצרית ו-Supima הם הסוגים המשובחים ביותר, הידועים ברכותם ועמידותם.

חומרים אחרים

סדיני פשתן מתאימים לאקלים חם כמו בישראל מכיוון שהם מנדפים את חום הגוף. עם זאת, הם מתקמטים ויכולים להרגיש קצת גסים. סדיני מיקרופייבר עשויות מסיבים סינתטיים ארוגים דק, המציעים רכות ועמידות במחיר סביר. סדיני משי יוקרתיות, היפואלרגניות וטובות לעור ולשיער, אך הן דורשות טיפול מיוחד והן יקרות.

סוג אריגה וגימור

פרקל נגד סאטן

לסדיני פרקל יש תחושה פריכה וקרירה עם גימור מט. הם אידיאליים לאנשים שחן להם בלילה או במהלך השינה. לסדיני סאטן, לעומת זאת, יש תחושה חלקה וגימור מבריק. הם פחות נושמים מאשר פרקל.

סדיני אורגניות וללא כימיקלים

אם יש לכם עור רגיש או אלרגיות, כדאי לשקול לרכוש מצעים אורגניות ללא כימיקלים. סדינים אלו יוצרו ללא כימיקלים מזיקים ויש להן הסמכה כמו GOTS (Global Organic Textile Standard) כדי להוכיח זאת.


בדיקת איכות המצעים

  • מששו את הבד: אתם תוכלו להתרשם הרבה מהאיכות של הסדין רק על ידי נגיעה בו. סדינים איכותיים צריכים להרגיש חלקים, ולא מחוספסים או דקים. 

  • בחנו את עקביות הצבע: הסתכלו על הסדין תחת אור טבעי. הצבע צריך להיות עקבי, ללא כתמים או פסים. אם הצבע אינו עקבי, זה עשוי לרמוז על איכות צבע ירודה.

  • בחנו את התפירה: בדקו את התפרים, המכפלות והקצוות של הסדין. התפירה צריכה להיות ישרה, אחידה וללא חוטים רופפים. תפרים כפולים מעידים לרוב על איכות טובה יותר.

  • בדיקת כביסה ושימוש: סדינים איכותיים יעמדו בפני כביסה ושימוש חוזרים ונשנים. הם לא צריכים לדעוך, להתכווץ או להתחיל לדהות רק לאחר כמה כביסות. המבחן הטוב ביותר לאיכות הסדין הוא להשתמש בהם ולשטוף אותם, אך וודאו שתוכלו להחזיר אותם לחנות אם האיכות לא עונה על הציפיות שלכם.


לסיכום, בעוד שספירת חוטים גבוהה ומותגים יקרים עשויים להיראות כמו דרך קלה להבטיח את איכותם של הסדינים, יש עוד הרבה מאוד דברים שצריך לחקור. שימת לב לסוג הבד, לתחושת הסדינים, לאיכות הצבע והתפירה, כמו גם לאופן עמידתם לאחר הכביסה והשימוש, תיתן לכם אינדיקציה הרבה יותר טובה לאיכות. 


סגור
Loading
Go back to %1