באיזו כרית לבחור? כל כמה זמן צריך להחליף או לכבס אותה? והאם זה תקף גם לכריות נוי?  

כמו כל דבר בחיים, תשתית איכותית היא הבסיס. מזרן נוח, כרית מצוינת ומצעים נעימים שמלטפים את הגוף הם הסוד לשינה מושלמת. השקיעו במזרן בדרגת הקושי שמתאימה לכם כדי שלא תתעוררו עם כאבי שרירים, השתמשו במצעים שהמגע שלהם עם העור נעים לכם והתאימו את הכרית האידיאלית בשבילכם. 

כריות הן תורה שלמה. כרית טובה היא אלף-בית של שינה ואורתופדיה, שדואגת שיהיה לכם גם נוח וגם בריא: היא תומכת בראש, בצוואר ובכתפיים, והחשיבות הגדולה שלה בזמן השינה היא לשמור על ציר קבוע בין הראש לגוף. כרית מעולה היא כזו שמתאימה באופן אופטימלי למידות הגוף ותנוחת השינה, ואם אתם לא יודעים איזו כרית מתלבשת לכם הכי טוב על הצוואר והראש, קראו את כתבת המדריך שלנו לישון על ענן כדי שגם אתם תתחילו לרחף. 

סוג הכריות 

כאבי גב קלים לא רק מפריעים לשינה עמוקה ונינוחה, הם גם הורסים לכם את היום שאחרי. הבעיה יכולה להיגרם ממזרן לא נוח, מכרית לא מתאימה או מתנוחת השינה שלכם. כדי שתהיה לכם שינה רצופה ונוחה בלי כאבי צוואר או גב בבוקר, העדיפו כריות אורתופדיות שמפחיתות את הלחץ מעמוד השדרה במהלך השינה ומתאימות את עצמן למבנה הראש והצוואר. כריות אורתופדיות הן כריות יותר תומכות ויותר גמישות, שמותאמות במיוחד למבנה האנטומי של הגוף. הכריות הבריאותיות והאלסטיות מתאימות את עצמן לעמוד השדרה הצווארי, וכך הן משלימות את תמיכת המזרן ומאפשרות לצוואר, לכתפיים ולשרירי הגב לנוח. 
פתרון נוסף לכאבים הוא להוסיף כריות בהתאם לתנוחה בה אתם ישנים: אם אתם ישנים על הגב הכניסו כרית נוספת מתחת לברכיים, ואם אתם ישנים דווקא על הצד - הכניסו את הכרית בין הרגליים כדי להפחית עומס מהגב התחתון.  

תחזוקה 


יש אנשים שישנים על אותה הכרית 20 שנה, אבל כדאי לדעת שגם את הכרית הכי איכותית צריך להחליף. כן, גם אם היא פותחה על ידי נאס"א ונוסתה בתנאי חלל חיצון או נתפרה על ידי פיות קסומות בהרי ההימלאיה. עם הזמן הכריות מאבדות את צורתן, המילוי כבר לא נפוח כבעבר, והכרית צוברת אבק, זיעה, רוק ותאי עור מתים, ושלא נדבר על הבקטריות שמתפתחות בה. אם יש לכם כרית פשוטה, כדאי להחליף אותה אחרי חצי שנה, ואם השקעתם בכרית של הביוקר או בכרית אורתופדית, שלוש שנים הוא מספר הקסם בשבילכם. לוחות הזמנים האלה הם בגדר המלצה בלבד, ואם אתם רואים שיש כתמים על הכרית או שהמילוי שלה כבר לא אחיד - החליפו את הכרית מיד ואל תחכו. 

ומה עושים עד ההחלפה? מנקים אותה. כריות רבות מגיעות עם ציפיות שניתן להסיר ולכבס. יש כריות סינתטיות שאפשר להכניס למכונת הכביסה, אך את רוב הכריות מומלץ לכבס בניקוי יבש בלבד. אל דאגה, אתם לא צריכים לנחש לבד, על הכרית רשומות לכם הוראות כביסה וניקוי שכדאי לפעול לפיהן כדי שהכרית תאריך ימים. כל כמה זמן כדאי לנקות את הכרית? מדי שלושה חודשים. 

כריות נוי 


כריות נוי הן הטאץ' שכל פינה בבית צריכה בשביל להחזיר לה את הצבע לפנים. הן מגיעות בכל מיני גדלים, בטקסטורות מגוונות ועשויות מבדים שונים, ולא משנה לאיזה צבעים והדפסים אתם נמשכים יותר, חשוב שתבחרו בכריות נוי איכותיות עם תפירה חזקה ובד עמיד. כריות נוי נמעכות כשיושבים או נשענים עליהן, וכדי שהן יחזיקו מעמד לאורך זמן - השקיעו בכרית איכותית.  
כמו כריות שינה, יש גם כריות נוי שהכיסוי שלהן ניתן להפרדה ולכיבוס במכונת כביסה כדי להסיר מהן כתמים ואבק ולשמור על מראה נקי וצבע חי. את הכריות עצמן לא מומלץ לכבס בבית, אלא אם מדובר במילוי סינתטי, ורצוי למסור אותן לניקוי יבש.