קשה או רכה? תפוחה או שטוחה? כך בוחרים כרית מעולה

 

לא הרבה יודעים, אבל מאחורי כל כרית עומד צוות שלם של מומחים שדואג לצוואר ולשכמות שלנו. כרית טובה היא כרית שתומכת בדיוק איפה שצריך, ומפרגנת לראש, לצוואר ולכתפיים במנוחה טובה. אבל בשביל השינה הכי עמוקה שיש חשוב לבחור את הכרית בקפידה, כדי לא להתעורר בבוקר (או במהלך הלילה) עם כאבים ושרירים תפוסים.

אז איזו כרית הכי טובה? או, טוב ששאלתם. האמת שזה תלוי בכם. לכל אחד מתאימה כרית אחרת, וזה בעיקר תלוי במבנה הגוף ובתנוחת השינה שלכם. באופן כללי, הכרית צריכה להמשיך את הכתפיים ועמוד השדרה בקו ישר, כך שהראש לא יהיה גבוה או נמוך מדי, לא יידחף קדימה ולא יישמט לאחור. כרית תפוחה מדי תרים את הראש למעלה, ואילו כרית רכה ודקה מדי תשמוט את הראש מטה. בשני המקרים יופעל לחץ על חוליות הצוואר ועמוד השדרה, וכיף גדול לא ייצא מזה.

אז איך אתם ישנים בלילה?
אוהבים לישון על הגב? זכיתם! לפי אורתופדים וכירופרקטים אתם ישנים בתנוחה הכי מומלצת שיש. לכם מתאימה כרית רכה ונמוכה יותר.

ישנים על הצד? בחרו לעצמכם כרית מוצקה וגבוהה שתתמוך בראש. אתם אפילו יכולים להוסיף עוד כרית בין הברכיים, אם זה נוח ועושה לכם טוב, כדי להקל על הגב ומפרקי הירך.

ישנים על הבטן? כדאי לדעת ששינה על הבטן פחות מומלצת, כי היא מאלצת אתכם לסובב את הצוואר הצידה, וכך הוא לא ממשיך את עמוד השדרה בקו ישר. סיבוב הצוואר פלוס כרית שווה לחץ על החוליות בצוואר ובגב התחתון, וזה, כבר סיכמנו, לא כיף. אם אתם בכל זאת מתעקשים להמשיך ולישון על הבטן, כדאי שתשנו בלי כרית בכלל או עם אחת דקה וסופר-רכה.

לרוב האנשים מתאימה כרית בגודל סטנדרטי, אבל לבעלי מבנה גוף כבד יש חגורת כתפיים רחבה, ומומלץ להם לישון על כרית גדולה ותפוחה יותר כדי לתת מקסימום תמיכה לראש. הכלל הזה נכון גם לבודי-בילדרים ולאקווה-מן.

אל תסתכלו בקנקן (אלא במה שיש בתוך הכרית)
עוד מאפיין של כרית טובה הוא המילוי שלה. סוג המילוי משפיע על הנוחות ועל אורך חייה. נוצות אווז, פלומה, ספוג ויסקו אלסטי, מיקרופייבר או כל מילוי סינתטי אחר – יקבעו איך תשנו בלילה ותקומו בבוקר. בנוסף לכל אלה, יש גם כריות אנטי-אלרגניות, כריות אורתופדיות או כריות 'חכמות' שזוכרות את מבנה הראש ומתאימות בעיקר למי שלא זז ומתהפך הרבה במהלך הלילה. גם כאן ההמלצה היא לבחור את מה שנוח לכם, תומך בגוף ומתאים באופן ספציפי למה שאתם צריכים.

היינו שמחים להמליץ לכם על הכרית האולטימטיבית שלנו, אבל כולן מעולות באותה המידה, ובאמת שחשוב לבחור את האחת שלכם שמתאימה כמו כפפה ליד (או יותר נכון: כמו כרית לראש).

ועוד מילה מאיתנו
אנחנו מאוד אוהבים את הכריות שלנו והיינו שמחים לשלוח לכם את כולן, אבל עשו לנו טובה: תשנו רק עם כרית אחת. ערימת כריות מגביהה את הראש יותר מדי ועשויה לפגוע בחוליות עמוד השדרה