9 חודשים חלמתם, פנטזתם, למדתם כל מה שאפשר על בדיקות בהריון, קראתם כל מה שמצאתם ברשת על תנוחות לידה, עשיתם סיורים בחדרי לידה. עכשיו, רגע לפני שאתם יוצאים ממחלקת יולדות עם התינוק הביתה – וגם אם הזמנתם כבר מיטה, עגלה ושידת החתלה, אתם מגלים שבעצם, אתם לא ממש בטוחים מה נחוץ לכם ומה באמת כדאי שימתין לכם בבית מיד עם שובכם. ובכן, הכנו לכם רשימה:

מצעי כותנה: גם אם בחרתם בעקרון הרצף, והתינוק יישן אתכם בימים הראשונים, כדי שיהיו לכם מצעי כותנה שתואמים את גודל המזרן במיטת התינוק או בעריסה. וכמובן – לא לשכוח מגן ראש.

כיסא לאוטו: זו למעשה ההוצאה והקנייה הגדולה היחידה שהכרחית לכם בימים הראשונים – שכן בלעדיו לא יאפשרו לכם לקחת את התינוק הביתה. כיסא בטיחות, או סל קל למכונית,  חייב להיות מותאם לגילו של התינוק שלכם ומותקן לפי הוראות היצרן.

שמיכת תינוק: אל תתפשרו על כל מיני אלתורים. לתינוק שלכם מגיעה שמיכה שעשויה מהחומרים הנכונים, שניתן לכבס אותה ומותאמת לגודלו.

חיתולים חד פעמיים: ודאי יצאתם ממחלקת האשפוז עם כמה חיתולים ספייר, אבל מגיע הרגע שבו אחד מכם צריך לצאת לאחת הרשתות ולרכוש חיתולים נוספים. ובכן, הורים מנוסים ואנשי מקצוע ימליצו לכם לקנות את היקרים ביותר, והם צודקים.

חיתולים רב פעמיים: לא התבלבלנו, אנחנו ממליצים לכם לקנות את ריבועי הבד הלבנים והמיושנים האלה, שסבתא שלכם ודאי סיפרה לכם כיצד היתה מרתיחה ומשפשפת בכל לילה. החיתולים האלה הם הדבר הכי שימוש שיש: אתם יכולים להניח אותם על הכתף כשאתם מרימים את התינוק לאחר האוכל, הם מכסים רגליים קטנות בימים חמים, נפרשים על הספה והשטיח ולפעמים אפילו מתפקדים בהתאם לייעוד האמיתי שלהם, עד שזה שנשלח לקנות חיתולים חד פעמיים (ראו סעיף קודם) חוזר עם השלל.  

קרם החתלה: זה מאסט, בכל מקרה ובכל מצב, לאחר כל החתלה – חייבים להגן על עור התינוק מפני הלחות שנצברת בחיתול.

אמבטיה לתינוק או מזרן צף: שאפשר להניח באמבטיה הרגילה. רחצה של תינוק בצורה בטוחה היא אחד הדברים שחייבים להקפיד עליהם ולא בכדי זו אחת ההדרכות המשמעותיות שקיבלתם במחלקת היולדות.

מגבת גדולה ורכה: לתינוק שלכם יש עור עדין ורגיש מאד, ולכן מגבת רכה, עוטפת, שתספוג מעורו את כל הלחות, היא אחד הפריטים הכי חשובים להם תזדקקו כבר מהרגע הראשון, וכמובן כדאי להקפיד על הנחיות הכביסה ולהשתמש בחומרי כביסה היפואלרגניים.

2 בקבוקים, מנקי בקבוקים ותמ"ל: כן, גם אם את מניקה, טוב שיהיו בהישג ידכם ליתר ביטחון.

כילה נגד יתושים: מעל המיטה או העריסה. מאחר שהתינוק שלכם בעיקר יישן בימים ובשבועות הראשונים, אתם צריכים ורוצים שתהיה לכם פינת השכבה שבה הוא מוגן מאותם חרקים מעצבנים.   

בגדים להחלפה: על פי המלצת משרד הבריאות, בחורף, כדאי שהתינוק שלכם יהיה עטוף בשתי שכבות בגדים, שהחולצות יהיו עם שרוול ארוך והמכנסים עם רגליות. בקיץ אפשר להסתפק בשכבת בגדים אחת. כמו כן, חשוב שהבגדים יהיו קלילים ואווריריים, מבדי כותנה כדי שהתינוק ירגיש נינוח ולא יזיע בהם.