גלית שני מעצבת בסטודיו של ורדינון את הפריטים שאתם אוהבים כבר 22 שנה. איזה מוצר היא חולמת לעצב ובאיזה מקומות מוזרים היא רואה את העיצובים הישנים שלה?

גלית שני - מעצבת בוורדינון

 

המקום שבו נולדים העיצובים שלנו הוא הסטודיו של ורדינון. לפעמים הקסם קורה תוך כדי רישום על נייר, לפעמים זו דווקא עבודה מדוקדקת על המחשב ואינספור שעות של חשיבה, אבל תמיד-תמיד תוך השראות בינלאומיות וחיזוי הטרנדים החמים באופנה. את הסטודיו מאיישות בכל יום נבחרת המעצבות, שממציאות, משרטטות ויוצרות את כל הדגמים שלנו, כל עונה מחדש.

אנחנו גאים להכיר לכם את ותיקת המעצבות בסטודיו, גלית שני. כבר 22 שנה שהיא מעצבת טקסטיל, בעיקר של מגבות, אבל לא רק. תפסנו אותה לשיחה על השראה ועבודת המעצבת.

גלית, איפה את מוצאת השראה לעיצובים?

"העבודה על קולקציות חדשות וההשראות לעיצובן  משותפת לכל צוות המעצבות בסטודיו. אנחנו מחפשות דברים חדשניים בפינטרסט ובאתרי אינטרנט שונים, ובמקביל בודקות תחזיות לטרנדים ולעיצובים שייצאו לשוק בעונה הבאה. מאוד חשוב לבחון מה עומד לקרות בעתיד, כי אנחנו תמיד עובדות על עונה אחת ואפילו שתי עונות קדימה".

על איזו קולקציה את עובדת עכשיו? 

"סיימנו עכשיו לעצב את המוצרים שייצאו לחנויות בפסח 2019 והתחלנו לחפש השראות וכוונים לראש השנה 2019. כל קולקציה זו התחלה חדשה ויש למה לחכות. 

מה השלב האהוב עלייך בעיצוב או בעבודה על מוצר?

"אני אוהבת לראות איך סקיצה שהיתה משורטטת במחשב חוזרת מפיתוח כדוגמה מוחשית שאפשר לגעת בה. זה השלב הכי כייפי בעיניי".

מה הכי חשוב לך בעיצוב מוצר?

"האמת, הכל. כשאני עובדת על דוגמה לאריגה, למשל, אני מדייקת ברמת הפיקסל כי מבחינתי כל פרט חשוב. בכלל, בכל עיצוב חושבים על המכלול, אפילו עד לתווית והאריזה. אני רוצה שהלקוחות של ורדינון יקבלו מוצר מושלם".

יש לך חלום לעצב מוצר שעדיין לא יצא לך לעצב?

"אחרי יותר מ-20 שנה אני לא חושבת שהיה משהו שלא נגעתי בו בתחום שלי. אני רואה את המוצרים שלי בכל מקום ישנים וחדשים כאחד, וזה תמיד מעלה בי חיוך. נחמד לראות לפעמים מוצרים ששינו את ייעודם עם השנים, כמו למשל מגבות רחצה שאחרי 15 ו-20 שנה הפכו למגבות חוף ופתאום הן צצות בים או בבריכה. 

ובאותה הרוח, יש לך מוצר שאת גאה בו במיוחד?

"לכל מוצר יש את הסיפור שלו, ובמקרה שלי, אחרי כל כך הרבה שנים, באמת שקשה לי לבחור".

 

רוצה לקרוא ראיונות נוספים עם המעצבות שלנו ולשמוע עוד סיפורים על עבודת העיצוב?

ויקה מגשימה חלומות בסטודיו

לירון מקבלת השראה מצבע

מרינה מעצבת יצירה מקורית