היא שואבת השראה מבתי אופנה עתיקים עם מסורת, חולמת לעצב מצעים אקולוגיים ומעדיפה עיצובים קלאסיים ונצחים. מרינה ינקוביץ' מעצבת עם טוויסט

ההתחלה של כל עבודת עיצוב היא בהשראה, אבל החכמה האמיתית היא להצליח לתרגם השראה  ליצירה מקורית. על העיקרון הזה מרינה ינקוביץ' מקפידה במיוחד. "בעולם שבו מקוריות היא כבר לא הדבר הכי חשוב במוצר, אנחנו נתקלים בלא מעט עיצובים שחוזרים על עצמם, הדפסים וטרנדים מועתקים. על הרקע הזה עבודת הסטודיו בולטת עוד יותר ומוכיחה שחשיבה מקורית ועיצובים ייחודיים זה בסופו של דבר מה שהופך את חדר השינה שלנו למזמין וכיפי", מסבירה מרינה, שמעצבת בעיקר מצעים למבוגרים.

מרינה ינקוביץ - מעצבת בוורדינון

איזה עמודים את הכי אוהבת באינסטגרם?

"וואו יש כל כך הרבה. אני בעיקר אוהבת עמודים של טרנדים וחדשנות טכנולוגית וויזואלית. עמודים של חברות אופנה ועיצוב הבית אקסקלוסיביות, שהכל מוקפד עד לפרטים הקטנים".

למי היית רוצה לעצב מצעים?

"להרמס ולאלכסנדר מקווין, שני עולמות שונים לגמרי שהמשותף בהם אוטנטיות, שפה עיצובית מובהקת, חדשנות לצד מסורת".

מאיפה את שואבת השראה?

"אני מאוד אוהבת טבע ופרחים, מאוד מעניין אותי הנושא האקולוגי וזה משהו שאני מאוד רוצה לקחת לעיצוב ועדיין לא יצא לי, אבל אני שואבת מזה השראה. אני מעדיפה פריטים בעיצוב קלאסי וניצחי, דברים מוקפדים. אבל גם שואבת הרבה השראה מאופנת רחוב, בשנים האחרונות זה תחום שממש התפתח וזה יכול לתת רעיונות מדהימים. כמובן נכנס כאן גם כל הנושא של עתידנות, דיגיטליזציה ומציאות מדומה. אין לזה סוף ואנחנו נמצאים בתהליך מחקר תמידי".

מה השלב האהוב עלייך בעבודה?

"אני אוהבת כל שלב, להתחיל לחפש השראות, להידלק על טרנדים לחקור אותם. בהתחלה יש כזאת אי ודאות, 'מעניין איך הקולקציה תיראה' ואז הכל מתחיל להתחבר ומתחילים להיווצר פריטים, שפה. אני גם אוהבת לראות את המוצר בחלל, בימי הצילום למשל, כשמעצבים את כל החלל כולל אקססוריז ואווירה כללית. זה מרגש לראות את הסקיצה הופכת לחלק מהחדר".

מה הדבר הכי חשוב בעיצוב לדעתך?

"לי מאוד חשוב שכל דבר שאני עושה יהיה מקורי, פרי מחשבה שלי. גם כשאני רואה משהו שמאוד מושך אותי אני אוהבת לקחת אותו למקום אחר. בהקשר הזה אני יכולה להגיד שזה משהו מאוד ייחודי לנו, לעצב הכל מאפס. גם בחו"ל בתערוכות או בעבודה מול ספקים מופתעים תמיד לגלות שאנחנו תמיד מביאות משהו מקורי".

מה המוצר שאת חולמת לעצב ועוד לא יצא לך?

"תמיד גם חלמתי לעצב כלים ועכשיו בנוסף לעיצוב אקססוריז לוורדינון כחלק מעבודה שלי זה גם לעצב כלים לנעמן. בכללי כל מה שקשור לעיצוב סביבה שאנחנו חיים ועובדים בה זה תמיד מרתק אותי".

באיזה פריט שלך את הכי גאה?

"אני מאוד אוהבת את הדברים שאני עובדת עליהם, כי אני מתמסרת ונקשרת אליהם. קולקציית מיקי מאוס, למשל, בחיים לא חשבתי שאפשר להכניס את מיקי מאוס לחדר השינה ולחדר של מבוגרים וזה עובד ונראה הכי יפה בעולם".