הערב, כשאתם משכיבים את הילדים לישון (ושנייה לפני שאתם מכבים את האור), תנו מבט נוסף בציורים המקסימים שעל המצעים בהם הם

מתכרבלים. אצלנו, בורדינון, כל סט מצעים מתחיל בציור. את הדוגמה מציירים, סורקים, מעבדים במחשב ואז שולחים לייצור. לכל פרט בתהליך ישנה חשיבות גדולה, החל מבחירת הצבעוניות ועד להחלטה על סגנון הצביעה והשרטוט.

וכך, על השולחן של לירון איסק, שאוהבת מאד לצייר דמויות ולעצב מצעים, תמצאו דפים עם התחלות של סקיצות ודוגמאות ענוגות בצבעי מים פסטליים, כדי שיהיו לכם חלומות טובים כל לילה.

איך הגעת לסטודיו ורדינון?

"התחלתי את דרכי בשטח מיד עם סיום לימודי בשנקר. הייתי מעצבת חלונות ראווה וממצבת מסחרית בחברה, ומשם עברתי לסטודיו העיצוב. בהתחלה התמקדתי במחלקת תינוקות, ובהמשך ועד היום, אני גם בעיצובים עבור ילדים ומבוגרים".

איפה את מוצאת השראה לעיצובים?

"אני מקבלת השראה מכל מה שסביבי: העולם, הטבע, האנשים... אני מאוד אוהבת צבע, וצבע בכל מקום נותן לי תחושה והשראה. עיצוב זה להיזרק לעולם אסוציאטיבי בו כל דבר יכול לעלות, ואני מסתכלת על תחום האופנה כמו גם על מחול, קולנוע ותיאטרון. אני חווה את העולם עם כל החושים, לא מפסיקה להתבונן, וזה עוזר לי לזהות טרנדים.

איזה מוצר את הכי אוהבת מהקולקציה האחרונה? 

"רק אחד? אני אוהבת את סט המצעים מרקר, שיש עליו הדפס עם אותיות ומילים בשחור על גבי לבן, ונגיעות של מדגיש בצבע צהוב. זה דגם מבד ג'רסי שהיה לי כיף מאוד לעצב אותו. אני גם מאוד אוהבת את דגם סופט עם הפרחים העדינים, למרות שבדרך כלל אני מעדיפה מצעים חלקים".

מה השלב האהוב עלייך בעיצוב או בעבודה על מוצר? 

"אני אוהבת את הדף החלק, שמתחילות להתרחש בו צורה, כתם וצבע שמתגבש לעיצוב סופי. ומשם מגיע שלב ההדמיה. זה השלב בו מתחילים להלביש את העיצוב המוכן על הדמיה של מיטה, ומשחקים עם האפשרויות של קומפוזיציה וצבע. כשאני מגיעה לשלב הזה אני לא יכולה לעצור. כמובן שאני מתרגשת גם מהסוף, כאשר עיצוב הופך למוצר מוחשי".

מה הכי חשוב לך בעיצוב מוצר?

"איכות. לאורך כל הייצור של המוצר, אנחנו מקפידים על איכות המוצרים, כך שיאריכו חיים ותמיד ייראו חדשים. מעבר לזה, לי באופן אישי חשוב גם שהעיצוב יעבור את הדפוס ויראה באמת כמו שהתכוונתי. הרבה פעמים יש אילוצים שונים והמראה לא עובר אחד לאחד, וזה השלב שצריך להבין איפה לשחרר ואיפה לעמוד על שלך".

יש לך חלום לעצב מוצר שעדיין לא יצא לך לעצב?

"יש לי הרבה חלומות... חלקם יישארו בטח במגירה וחלקם אולי יתגשמו. אחד מהם הוא לעצב אוהלים מגניבים שתהיה להם אינטראקציה עם הסביבה. שיקרה משהו סביב האוהל, למשל שיזהר בחושך. בתחום המצעים, החלום הגדול הוא שהכל יהיה אקולוגי: מצעים מבדים ממוחזרים. בכלל, הייתי רוצה להתעסק בעיצוב - READY MADE".

מה היית רוצה לעצב בטקסטיל בנוסף למצעים?

"הייתי רוצה לעצב טקסטיל לאופנת הוט קוטור. אני אוהבת להשתגע עם שילובי בדים וטקסטורות. אני אוהבת במיוחד חיבורים בין חומרים וטקסטורות..

יש לך מוצר שאת גאה בו במיוחד?

"אני מאוד שלמה עם עיצובים שאני מציירת. למשל, סטים של מצעים לילדים ותינוקות".