בחירת העיצוב לחדר השינה נדמית לנו שולית, אנחנו מגיעים לחדר השינה רק בערב ומבלים בו בעיקר בזמן השינה, אבל למעשה חדר השינה הוא המקום האינטימי והחשוף ביותר שלנו. אותו אנו חולקים בדרך כלל עם בן הזוג.

דווקא משום שחדר השינה הוא נסתר ולא חשוף לאורחים ואנשים זרים כשאר חללי הבית, אפשר לממש בעיצוב בחירות עיצוביות יותר נועזות ולהעניק לחדר השינה פרשנות אישית. אבל יותר מכל, נעים להעניק לחדר הזה אווירה רגועה, רכה ורומנטית שמתאימה בדיוק לאופי הנעים של החדר.

1. בוחרים את המיטה

המיטה היא לרוב הרהיט הדומיננטי בחדר השינה. מיקומה ישפיע על המיקום של כלל החפצים האחרים בחדר. ניתן למקם את המיטה במרכז ומסביבה למקם את השידות, פינת האיפור או הארון. טקסטיל המיטה חשוב לא פחות מהמסגרת ולא פעם המצעים מעניקים את הטאץ' הסופי. מצעים בסגנון רומנטי מאופיינים בצבעוניות בהירה, שימוש במרקמים רכים כתחרות ובדי סאטן, דוגמת דגם לימוז' בצבעי שמנת המעוטר בצורות גיאומטריות עדינות.

2. אור טבעי ותאורה רכה

אין זה סוד, שתאורה ואור הם אלמנטים משמעותיים בעיצוב ובהשפעה על האווירה בחדר. רצוי שחדר השינה יהיה מואר ומאוורר באמצעות חלון גדול ווילונות קלילים שיתנו לאור להיכנס, עם זאת רצוי לאבזר את החלון בתריסים או בוילון מבד אטום כדי שנוכל לשלוט באור השמש בשעות המנוחה. לשעות הלילה, מנורות שידה מעוצבות שיתנו אור צהוב ורך ישלימו את האווירה הרומנטית.

3. חומרים טבעיים ותחושת מרחב

בכל חדר שינה ובייחוד בחדר שינה בעל מאפיינים רומנטיים, נרצה לשמור על אווירה קלילה ומראה נקי ומאופק. שימוש ברהיטים כבדים וכהים עשוי לחסום את החלל ולכן מומלץ לבחור ברהיטי עץ טבעי, זכוכית או מתכת קלה. גם בבחירת הטקסטיל מומלץ לבחור במצעים טבעיים ונושמים עשויים כותנה, כדי למקסם את הנוחות ואיכות השינה.

4. צבעוניות

גווני פסטל, כמו גם צבעי שמנת ולבן מעניקים לחדר את הרכות הנדרשת לאווירה רומנטית. למי שחושש שצבעים בהירים מדי עשויים לשעמם לאורך זמן, ניתן לשלב בעדינות אלמנטים בצבעים עזים יותר. אצלנו, בורדינון, תמצאו מגוון עשיר ותוסס של מצעים. למשל, מצעי סימפלי רד, עם פרחי הפרג האדומים והעליזים, או מיקס אקוורל בשלל צבעים, ומה בנוגע למצעי קווין, שיש בהם נגיעות מעודנות בורוד סוכריה? בקיצור, אל תהססו לזרוק קצת צבע למיטה. לרעיונות נוספים, מזמינים אתכם להיכנס לעמודי המצעים שלנו באתר. 

5. אחסון

בחדר השינה חשוב מאוד לשמור על חללי אחסון פונקציונליים. בארץ לא מקובל לייצר חדר ארונות ולכן ברוב חדרי השינה יש גם ארון בגדים. מומלץ להשקיע בארון בגדים בעיצוב אישי או כזה שיענה על כל הצרכים שלכם, כדי שתוכלו לשמור על מצב שבו הפריטים המוצגים בחלל החדר הם רק כאלה שתרצו לראות ולהראות. בגדים, נעליים או כלי מיטה מקומם בארון או במקומות האחסון. טיפ: אם אתם מרגישים שהארון קטן מדי ולא עונה על הדרישות מומלץ, לפני שממהרים להחליפו, לבחון את החפצים ולמיין. לרוב אנחנו לא ממהרים להיפטר מחפצים ישנים אבל בפועל הם רק תופסים מקום אחסון יקר.

6. אביזרים

בחדר השינה נוכל לשחק במגוון גדול של אביזרים שחלקם ייחודים לחדר השינה. כריות נוי למיטה למשל או כיסויים צבעוניים יעניקו זריקת צבע עדינה בתוך החלל הבהיר.  שטיח יכול להכניס לחדר אווירה חמימה ומתאים בייחוד בעונה הקרה.

ניתן להשתמש גם בתכשיטים ובאביזרי טיפוח כאלמנט עיצובי, להציג אותם לראווה ולהשתמש בהם כחלק מהפרטים המקשטים את החדר. את מוצרי הטיפוח רצוי לאחסן בכלים דקורטיביים בעיקר כדי לשמור על מראה מסודר ואסתטי.